Castor 150x33 mm
Item no.
ACPS-EKK151-S
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Carrying capacity: | 40 kg |
| Hole pattern: | 75x45/8,5 mm |
| Housing material: | Sheet steel galvanised, chromated |
| Housing type: | Steering housing |
| Outer diameter: | 150 mm |
| Outreach: | 45 mm |
| Overall height: | 188 mm |
| Plate size: | 90x70 mm |
| Rim: | Plastic |
| Rim colour: | Black |
| Shore hardness: | 60 A |
| Tyre: | Solid rubber |
| Tyre colour: | Black |
| Tyre width: | 33 mm |