Heavy duty wheel 150x50 mm
Item no.
PGK154
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 25 mm |
| Carrying capacity: | 800 kg |
| Hub length: | 60 mm |
| Outer diameter: | 150 mm |
| Rim: | Cast grey |
| Rim colour: | Silver |
| Rim type: | Cast rim |
| Shore hardness: | 95 A |
| Tyre: | Polyurethane |
| Tyre colour: | Brown |
| Tyre width: | 50 mm |