Solid rubber wheel 80x32 mm
Item no.
ENK080
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 8 mm |
| Carrying capacity: | 120 kg |
| Hub length: | 42 mm |
| Outer diameter: | 80 mm |
| Rim: | Plastic |
| Rim colour: | Black |
| Rim type: | With thread protection |
| Shore hardness: | 72 A |
| Tyre: | Elastic-solid rubber |
| Tyre colour: | Blue |
| Tyre width: | 32 mm |