Polyurethane wheel 170x40 mm (7x1.5")
Item no.
R180/45-3-PUSS60
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 8 mm |
| Brand: | Rolko |
| Carrying capacity: | 40 kg |
| Hub length: | 60 mm |
| Outer diameter: | 170 mm |
| Rim: | Plastic |
| Rim colour: | Black |
| Size (inches): | 7x1.5" |
| Tread type: | Groove |
| Tyre: | Polyurethane |
| Tyre colour: | Black |
| Tyre tread: | R-103 |
| Tyre width: | 45 mm |