Head rest
Item no.
PU-KO-5-S-01
| Biocompatibility: | Yes |
|---|---|
| Flame retardancy: | Yes |
| GTIN: | 4260676051867 |
| Height: | 100 mm |
| Inner core: | Aluminium |
| Length: | 96 mm |
| Material: | Polyurethane foam |
| MDR compliance: | Yes |
| Shore hardness: | 35 A |
| Width: | 225 mm |