Head rest
Item no.
PU-KO-6-S
| Biocompatibility: | Yes |
|---|---|
| Flame retardancy: | Yes |
| GTIN: | 4260676051874 |
| Height: | 139 mm |
| Inner core: | Aluminium |
| Length: | 133 mm |
| Material: | Polyurethane foam |
| MDR compliance: | Yes |
| Shore hardness: | 40 A |
| Width: | 202,5 mm |