Tyre 230x65 mm (2.50-4")
Item no.
D2.50-4-SM-TL
| Air pressure: | 2,5 bar |
|---|---|
| Carrying capacity: | 130 kg |
| Outer diameter: | 230 mm |
| PLY-Rating: | 4PR |
| Size (inches): | 2.50-4" |
| Special feature: | Tubeless tyre |
| Tread type: | Military |
| Tyre colour: | Black |
| Tyre tread: | R-108D |
| Tyre width: | 65 mm |