Tyre 200x30 mm (8x1.1/4")
Item no.
D200/30-G
| Air pressure: | 2,5 bar |
|---|---|
| Carrying capacity: | 35 kg |
| ETRTO: | 32-137 |
| Outer diameter: | 200 mm |
| PLY-Rating: | 2PR |
| Size (inches): | 8x1.1/4" |
| Tread type: | Groove |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre tread: | R-103 |
| Tyre width: | 30 mm |