iMPAC tyre 200x50 mm (8x2")
Item no.
D200/50-G
| Air pressure: | 2,5 bar |
|---|---|
| Brand: | iMPAC |
| Carrying capacity: | 70 kg |
| ETRTO: | 50-94 |
| GTIN: | 4026495116749 |
| iMPAC-Nr.: | 22202022 |
| Outer diameter: | 200 mm |
| PLY-Rating: | 2PR |
| Size (inches): | 8x2" |
| Tread type: | Groove |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre tread: | R-103 |
| Tyre width: | 50 mm |