Tyre 260x70 mm (3.00-6")
Item no.
D3.00-6-GRAC
| Air pressure: | 3,5 bar |
|---|---|
| Carrying capacity: | 120 kg |
| GTIN: | 4026495117654 |
| Outer diameter: | 260 mm |
| PLY-Rating: | 4PR |
| Size (inches): | 3.00-6" |
| Tread type: | Racing |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre tread: | R-104 |
| Tyre width: | 70 mm |
Suitable for this product