iMPAC tyre 320x90 mm (4.10/3.50-6")
Item no.
D4.10/3.50-6-G-HIGHW
| Air pressure: | 3,5 bar |
|---|---|
| Brand: | iMPAC |
| Carrying capacity: | 200 kg |
| GTIN: | 4026495117920 |
| iMPAC-Nr.: | 22252200 |
| Outer diameter: | 320 mm |
| PLY-Rating: | 4PR |
| Size (inches): | 4.10/3.50-6" |
| Tread description: | IS306 |
| Tread type: | Racing |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre tread: | R-104H |
| Tyre width: | 90 mm |