Polyurethane tyre 200x50 mm (8x2")
Item no.
PU-R200/50-G-R103
| Carrying capacity: | 50 kg |
|---|---|
| ETRTO: | 50-90 |
| Outer diameter: | 200 mm |
| Rim bed width: | 28 mm |
| Shore hardness: | 80 A |
| Size (inches): | 8x2" |
| Tread type: | Groove |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre tread: | R-103 |
| Tyre width: | 50 mm |