Heavy duty wheel 150x50 mm
Item no.
KXK150
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 20 mm |
| Carrying capacity: | 800 kg |
| Hub length: | 60 mm |
| Outer diameter: | 150 mm |
| Rim: | Polyamide |
| Rim colour: | White |
| Tyre: | Polyamide |
| Tyre colour: | White |
| Tyre width: | 50 mm |