Stainless steel castor 100x32 mm
Item no.
LUP-PXR100
| Bearing type: | Roller bearing, stainless steel |
|---|---|
| Carrying capacity: | 150 kg |
| Hole pattern: | 80/77x60 mm |
| Housing material: | Stainless steel |
| Outer diameter: | 100 mm |
| Outreach: | 36 mm |
| Overall height: | 128 mm |
| Plate size: | 96x80 mm |
| Rim: | Polyamide |
| Rim colour: | Grey |
| Shore hardness: | 95 A |
| Tyre: | TPU |
| Tyre colour: | Red |
| Tyre width: | 32 mm |