Polyurethane wheel 150x40 mm
Item no.
PKG150
| Bearing type: | Plain bearing |
|---|---|
| Bore: | 20 mm |
| Carrying capacity: | 400 kg |
| Hub length: | 58 mm |
| Outer diameter: | 150 mm |
| Rim: | Polyamide |
| Rim colour: | White |
| Shore hardness: | 92 A |
| Tyre: | Polyurethane |
| Tyre colour: | Red |
| Tyre width: | 40 mm |