Fixed castor 80x32 mm
Item no.
BBP-TNK080
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Carrying capacity: | 100 kg |
| Hole pattern: | 84x64/76x56 mm |
| Housing material: | Sheet steel galvanised, chromated |
| Housing type: | Fixed housing |
| Outer diameter: | 80 mm |
| Overall height: | 105 mm |
| Plate size: | 104x80 mm |
| Rim: | Plastic |
| Rim colour: | Grey |
| Shore hardness: | 83 A |
| Tyre: | TPE |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre width: | 32 mm |