Solid rubber wheel 125x40 mm
Item no.
EAK125G
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 20 mm |
| Carrying capacity: | 200 kg |
| Hub length: | 45 mm |
| Outer diameter: | 125 mm |
| Rim: | Aluminium |
| Rim colour: | Grey |
| Shore hardness: | 89 A |
| Tyre: | Elastic-solid rubber |
| Tyre colour: | Grey |
| Tyre width: | 40 mm |