Solid rubber wheel 200x50 mm
Item no.
EAK200
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 20 mm |
| Carrying capacity: | 450 kg |
| Hub length: | 60 mm |
| Outer diameter: | 200 mm |
| Rim: | Aluminium |
| Rim colour: | Grey |
| Shore hardness: | 75 A |
| Tyre: | Elastic-solid rubber |
| Tyre colour: | Black |
| Tyre width: | 50 mm |