Pneumatic wheel 360x80 mm (3.00-8")
Item no.
LKK363
| Bearing type: | Ball bearing |
|---|---|
| Bore: | 20 mm |
| Carrying capacity: | 95 kg |
| Hub length: | 75 mm |
| Outer diameter: | 360 mm |
| PLY-Rating: | 4PR |
| Rim: | Plastic |
| Rim colour: | Red |
| Size (inches): | 3.00-8" |
| Tread type: | Block |
| Tyre: | Pneumatic |
| Tyre colour: | Black |
| Tyre tread: | R-101 |
| Tyre width: | 80 mm |